Absurd. Zapomieli spojrzeć na mapę.

05/12/2009 at 09:33 4 Komentarze

Kraków rozwija się słabo, między innymi z powodu słabości mediów lokalnych. Do tej pory za jedyną w miarę wiarygodną gazetę lokalną można było uznać krakowski dodatek do GW. Niestety, w akcji tropienia absurdów Gazeta sama stała się absurdem – artykuły pisze się korzystając wyłącznie z informacji nadsyłanych przez czytelników, bez jakiejkolwiek weryfikacji. Jaskrawy przykład takiego braku rzetelności odnaleźć możemy w czwartkowym wydaniu.

W artykule Piotra Hamarnika Absurd. Zapomnieli o oddaniu drogi jeden z czytelników pisze o skrzyżowaniu ul. Wielickiej z Jakubowskiego. Podczas ostatniego remontu ul. Wielickiej wyremontowano je i wstawiono sygnalizację, jednak nigdy nie zostało ono uruchomione. Nie bez powodu. Ul. Jakubowskiego prowadzi bowiem dokładnie donikąd. Jedyny obiekt w tym rejonie, Dom Spokojnej Starości, osiągalny jest z sąsiedniego skrzyżowania z ul. Kostaneckiego. W artykule natomiast czytelnik podający się za mieszkańca pobliskiego os. Rżąka uważa, że skrzyżowanie to prowadzi na jego osiedle! Co więcej, Gazeta wymyśliła sobie również innych „mieszkańców Rżąki”:

Na oddanie nowej drogi czeka wielu okolicznych mieszkańców. Teraz korzystają z dłuższych objazdów. – Tym bardziej że prawie wszystko już czeka gotowe do otwarcia – powtarzają.

Ponieważ trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mieszka na tak niedużym osiedlu i nie ma pojęcia jak z niego wyjechać (a są tylko dwie drogi) jest niemal pewnym, że słowa te są zmyślone. Szkoda tylko, że pan Piotr Hamarnik nie zadał sobie trudu spojrzenia na mapę i dopasowania tych bredni do rzeczywistości.

Najzabawniejsze w całej sprawie jest to, że otwarcie skrzyżowania pogorszy dojazd na Rżąkę – będą to bowiem kolejne światła na trasie z centrum. Na szczęście jak przyznaje nasz Czytelnik:

Za każdym razem, gdy tamtędy przejeżdżam, to pukam się w czoło.

I mam nadzieję, że mu to dobrze zrobi.

Reklamy

Entry filed under: kraków, Opinie, transport. Tags: , , , , , , .

Akcja komunikacja Gry o sygnalizacji świetlnej

4 Komentarze Add your own

 • 1. SpeX  |  05/12/2009 o 21:11

  W ogólę ta seria absurdów KM jest absurdarnie prowadzona. Zamiast jakoś zbierać i przetwarzać te listy, by następnie drukować jakoś streszczenie z kilku nastu listów żywca wrzucają całość jako ctrl+c/v

  Odpowiedz
 • 2. cucia  |  07/12/2009 o 11:50

  na tym skrzyżowaniu dawniej była zawrotka jadąc od strony Tarnowa, natomiast po zamknięciu skrzyżowania pierwsza zawrotka jest pod tesco albo skręt w jerzmanowskiego i czekanie 5 min na światłach – sądzę że o to chodziło autorowi tekstu do gazety – natomiast faktycznie opis zamieszczony na gazecie jest nieskładny i absurdalny co nie zmienia faktu że to skrzyżowanie powinno być otwarte tak jak dawniej tylko po co do diaska te światła ?? chyba po to aby pielegniarka idąca z osiedla do ZOL-u mogła przejść o 8 i 16 …

  Odpowiedz
 • 3. tramwajem  |  07/12/2009 o 16:02

  Wydaje mi się, że pozostawienie tej nawrotki bez świateł nie byłoby zgodne z wymogami bezpieczeńśtwa. A obecny układ świateł tam nie pozwala na zawracanie.

  Odpowiedz
 • 4. Norbert Kruk  |  25/03/2016 o 10:26

  Składasz o niezmiernie znaczących sprawach. Fajnie się czyta.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Nowości komunikacyjne

Najnowsze wpisy

Feeds

Archiwum wpisów


%d blogerów lubi to: